فوتبال ایران / شناسه خبر: 100127 / تاریخ انتشار : 1398/4/17 14:36
|
دیاباته مرد اول نیروی هوایی آبی‌ها

شیخ ۲ متری در خط حمله استقلال

استقلال مهاجمی به خدمت گرفته به نام شیخ دیاباته که نزدیک به ۲ متر قد دارد. دیاباته قدرت نیروی هوایی استقلال را بدون شک افزایش خواهد داد.

شیخ دیاباته پس از حضور در ایفمارک و شرکت در تست های پزشکی استقلال را در اردوی ترکیه همراهی خواهد کرد. قرارداد این مهاجم تا بازگشت استقلال از اردوی ترکیه به طور قطعی منعقد نخواهد شد اما قرارداد اولیه با این بازیکن بسته خواهد شد تا او با فراغ بال راهی اردوی برون مرزی استقلال شود. احتمال اینکه دیابانه نتواند انتظار استراماچونی را برآورده سازد بسیار کم است. این بازیکن به دلیل سوابقی که دارد به احتمال فراوان از استانداردهای کافی برای بازی در خط آتش آبی ها بهره مند خواهد بود. دیابانه مهاجمی است با نزدیک به 2 متر بلندای قامت که این ویژگی احتمالا او را به مرد اول جنگ های هوایی در استقلال بدل خواهد کرد.

 دیابانه که از فیزیک بسیار مناسبی برخوردار است در کنار این خصوصیت که برگرفته از ذات فیزیکی اش است تبحر مطلوبی در بازی با پا دارد و هرگز مهاجمی یک بعدی نیست. به احتمال زیاد دیاباته در خط حمله استقلال نقشی محوری خواهد داشت ولااقل در هفته های آغازین لیگ از سوی استراماچونی به بازی گرفته خواهد شد. اما اینکه مهاجم 2 متری اهل مالی قابلیت تداوم حضور در خط اتش استقلال را داشته باشد روشن نیست و هرگز نمی‌توان درباره عاقبت این بازیکن در خط حمله استقلال پیش داوری داشت اما آنچه به عنوان کارنامه یا رزومه از این بازیکن برجا مانده نشان می‌دهد که استراماچونی می‌تواند به این مهاجم امیدوار باشد. مهاجمی که در آکادمی بوردو فرانسه بوده و از آنجا به تیم اصلی بوردو منتقل شده است. دیاباته هشت سال در این تیم حضورداشته و آمار ۶۶ گل زده در ۱۵۲ بازی را در این باشگاه به دست آورده است. دیاباته ۳۱ ساله و متولد کشور مالی است. او دیاباته سپس یک سال به آژاکسیو فرانسه به صورت قرضی منتقل شده و در آنجا هم عملکرد خوبی داشته است.

 او یک سال هم در نانسی بوده و سپس به عثمانلی ترکیه رفته است. در سال ۲۰۱۷ دیاباته در متز بازی کرده و سپس راهی بنونتو ایتایا در سری B این کشور شده است. آخرین باشگاه دیاباته، الامارات امارات بوده که در این تیم و در ۱۹ بازی، ۱۰ گل به ثمر رسانده است. آنچه از دیاباته می‌بینیم تصویر سیاهی نیست. مهاجم تنومند اهل مالی که گفته می‌شود از استقلال 600 هزار دلار نیز طلب دستمزد کرده، حالا در آستانه تجربه نو در دوران حرفه ای خود است. دیاباته تا قبل از حضور در ایران بازی در 5 کشور(فرانسه، ایتالیا، ترکیه، امارات و مالی) را تجربه کرده است و عضویت در استقلال ایران را باید ششمین تجربه حرفه ای اش در عرصه فوتبال دانشت.

پیوستن این بازیکن به استقلال و حضور در تست های پزشکی برای رسانه های خارجی نیز بی اهمیت نبوده است. سایت اوست فرانس با اشاره به حضور دیابانه در ایران نوشته است که گلزن سابق بوردو در آستانه حضور در ترکیب آبی‌ها قرار دارد. این رسانه به گلزنی دیاباته در سال های 2008تا 2016 در تیم بوردو اشاره کرده است.

سایت فرانسوی‌زبان لو ژورنال نیزبه حضور دیاباته در فوتبال ایران اشاره و این چنین نوشته است: شیخ دیاباته هدف تازه‌ای برای سفر پیدا کرد. مهاجم سابق بوردو و متز که از چند ماه قبل در امارات توپ می‌زد، می‌تواند به هدفی شگفت‌انگیز برسد و در تیم درجه اول استقلال تهران توپ بزند. بسیاری از رسانه ها نیز به حضور مهاجم جدید استقلال اشاره کرده اند تا مشخص شود استقلال علی الظاهر اقدام به شکار بازیکنی کرده که در دنیای فوتبال کم شناخته شده نیست.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر