فوتبال ایران / شناسه خبر: 100122 / تاریخ انتشار : 1398/4/17 01:49
|

بازگشت پرماجرای کنعانی

محمدحسین کنعانی‌زادگان هرچند با بازگشت به پرسپولیس به آرزوی قدیمی‌اش رسید، ولی تازه در شروع یک مسیر صعب‌العبور ایستاده و دو ماموریت دشوار دارد

بازگشت پرماجرای کنعانی

نخستین خرید گابریل کالدرون، سرمربی جدید پرسپولیس یک مدافع است. حسین کنعانی‌زادگان عصر دیروز برای مذاکره وارد باشگاه پرسپولیس شد و دقایقی بعد خبر رسید که قراردادی دو ساله امضا کرده است. مربی آرژانتینی به دنبال تقویت خط دفاع بود و باشگاه توانست این مدافع ملی‌پوش را جذب کند.
این دومین دوره حضور کنعانی در باشگاه پرسپولیس است. او در سال 90 که مدافع جوان و نسبتا گمنامی محسوب می‌شد عضو پرسپولیس بود، ولی در دو فصل تنها یک بار فرصت بازی پیدا کرد. بعد از پرسپولیس او دو سال پیراهن ملوان را پوشید و یکی از مدافعان اصلی این تیم بود. سال‌های بازی در ملوان را می‌توان بهترین دوره فوتبال کنعانی نامید، ولی با پایان خدمت سربازی از این تیم جدا شد و به استقلال پیوست.
این انتقال اما برایش خوش‌یمن نبود و پس از تنها دو بازی رباطش پاره و خانه‌نشین شد. کنعانی در پایان فصل از استقلال جدا شد و بارها تاکید کرده که این انتقال تصمیمی اشتباه بود.
کنعانی پس از یک انتقال ناموفق کاملا به سایه رفت و حرفه‌اش را در سایپا و ماشین‌سازی ادامه داد، ولی دعوت به تیم ملی از سوی کارلوس کی‌روش لطفی بود که فوتبال این مدافع را احیا کرد و دوباره روی بورس قرار گرفت.
مصدومیت و افت مجید حسینی که قرار بود یکی از مدافعان اصلی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا باشد، کنعانی را ناگهان به ترکیب اصلی رساند و او تا پیش از بازی با ژاپن نمایش قابل قبولی داشت.
او حالا در قامت یک مدافع ملی‌پوش به پرسپولیس برگشته، هرچند این انتقال حرف و حدیث‌های زیادی دارد و بعید است که کنعانی کار آسانی در پرسپولیس داشته باشد.
رفتن به استقلال ماجرایی نیست که از ذهن هواداران پرسپولیس پاک شده باشد، هرچند او بارها خودش را یک پرسپولیسی دانسته و بابت این تصمیم ابراز پشیمانی کرده است. دعوت او به تیم ملی هم با انتقادات تند هواداران پرسپولیس روبه‌رو شد، چرا‌که عقیده داشتند جلال حسینی یا خلیل‌زاده شایستگی بیشتری دارند. جالب اینکه کنعانی حالا باید با این دو مدافع رقابت کند که جزو محبوب‌ترین‌ها در پرسپولیس هستند.
خرید کنعانی این سوال را به‌وجود می‌آورد که کالدرون برای خط دفاعش چه ترکیبی را در نظر دارد؟ خلیل‌زاده فصل گذشته یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس بود و حضورش در ترکیب تقریبا تضمین شده است، ولی حسینی که سن بالایی دارد قطعا از این خرید احساس خطر خواهد کرد. نیمکت‌نشینی حسینی یا کنعانی که نسبتا با سر و صدای زیادی به پرسپولیس آمده قطعا تبعاتی خواهد داشت. به این جمع باید محمد انصاری را هم اضافه کرد که گزینه بازی در دفاع میانی هم محسوب می‌شود و ترافیک این خط را بیشتر خواهد کرد.
کنعانی هرچند با بازگشت به پرسپولیس به آرزوی قدیمی‌اش رسید، ولی تازه در شروع یک مسیر صعب‌العبور ایستاده و دو ماموریت دشوار دارد: اولی رسیدن به ترکیب اصلی و دومی ورود به قلب هواداران. موفقیت در این دو ماموریت تنها با ارائه کیفیت بالا و نمایش خوب ممکن است، ولی آیا کالدرون این فرصت را به او می‌دهد؟

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر