فوتبال ایران / شناسه خبر: 100110 / تاریخ انتشار : 1398/4/16 19:49
|
نمی‌خواستم استراماچونی برایم تصمیم بگیرد

قربانی: استقلال به خاطر مدیرانش کوچک شده است

پیروز قربانی درباره کنار گذاشتن سه بازیکن استقلال توسط آندره‌آ استراماچونی و اینکه این مربی به نیمکت شلوغ اعتقادی ندارد، می‌گوید:« لیگ ایران، فرسایشی است و استقلال باید در سه جام بجنگد. در برهه‌ای از مسابقات لیگ، فیفادی را داریم و ممکن است برخی از بازیکنان به تیم ملی دعوت شوند. محرومیت و مصدومیت‌ها نیز قابل پیش‌بینی نیستند. بنابراین، نداشتن نیمکت شلوغ، نمی‌تواند حرف درستی باشد.  باید یک نفر به عنوان دستیار ایرانی کنار استراماچونی باشد و به او مشاوره بدهد. شاید او لیگ ایران را با لیگ‌های دیگر مقایسه کرده است، در حالی شرایط لیگ ما با سایر لیگ‌ها تفاوت دارد. لیگ ایران فرسایشی است و تعطیلات زیادی را به خود می‌بیند. شاید استراماچونی دنبال بازیکنانی هست که جانشین این سه بازیکن کند، چون خودش می‌داند در چه پست‌هایی خلاء وجود دارد.»

بازیکن سابق استقلال با اشاره به کنار گذاشتن آرمین سهرابیان، روح‌الله باقری و رضا کریمی از استقلال معقتد است:« استراماچونی بر اساس تفکراتش حس کرده که اینها نمی‌توانند کمک کنند. کیفیت در یک تیم اهمیت زیادی دارد. به همه بازیکنان استقلال احترام می‌گذارم، اما شاید یک تیم 40 بازیکن و تیم دیگری 20 بازیکن داشته باشد اما کیفیت تیمی که 20 بازیکن دارد، بیشتر باشد. وقتی تیمت را خالی می‌کنی، باید بازیکن باکیفیت داشته باشی. استقلال در این زمینه، در سال‌های اخیر خوب کار نکرده است.»

او در باره مدیریت باشگاه هم حرفهای دارد:« نمی‌خواهم این حرف‌ها را به خاطر اتفاقاتی که برایم افتاد، بزنم، اما با قاطعیت می‌گویم استقلال مشکل مدیریتی دارد. بازهم تأکید می‌کنم این حرف‌ها به خاطر خودم نیست و تصمیمی که چندی پیش برای کنار رفتن از استقلال گرفتم، شخصی بود. خودم تصمیم گرفتم کنار بروم، چون نمی‌خواستم استراماچونی برای من تصمیم بگیرد. در برهه‌ای که به باشگاه استقلال نزدیک شدم حس کردم که از نظر مدیریتی یکپارچه نیستند. یک نفر در یک مسیر حرکت می‌کند و دیگری در مسیری متفاوت. در قهرمان نشدن یک تیم تنها بازیکن و مربی مقصر نیستند و همه فاکتورها از جمله مدیریت مهم است. در هر برنامه‌ای حضور پیدا کنم، می‌گویم که استقلال مشکل مدیریتی دارد. دنبال منافع خودم نیستم، اما استقلال کوچک شده است.

قربانی در پاسخ به این سؤال که آیا استقلال در حد و قواره قهرمانی است یا نه، می گوید:«از استقلال هنوز چیزی ندیده‌ام و نمی‌توانم اظهارنظر داشته باشم. شاید استقلال بر اساس تفکرات استراچونی نتیجه بگیرد و بالا بیاید، اما از نظر نحوه یارگیری به نظرم در حد و قواره قهرمانی نیست.»

1

 

captcha
تازه ها
بیشتر