فوتبال ایران / شناسه خبر: 100081 / تاریخ انتشار : 1398/4/15 16:58
|

رضا مهاجری در شرایط عجیبی سرمربی نساجی مازندران شد. او از سوی مالکان قبلی به عنوان سرمربی قرمزپوشان شمال کشور، انتخاب شد اما هنوز چند روز هم از این اتفاق نگذشته بود که مالکان تغییر کردند. با تغییر مالکیت باشگاه، خبر رسید ممکن است سرمربی هم تغییر کند اما هم مهاجری قرارداد رسمی با نساجی بسته بود و هم اینکه گزینه خوبی که بتواند به نساجی برود و هدایت این تیم را به عهده بگیرد، بیرون نمانده بود. به همین دلیل نماینده مالک جدید، با رضا مهاجری جلسه گذاشت و با هم در مورد شرایط کار صحبت کردند که این بار هم توافق صورت گرفت. به این ترتیب رضا مهاجری سرمربی فصل گذشته ماشین‌سازی تبریز در فصل نوزدهم هدایت نساجی مازندران را به عهده گرفت تا همچنان در لیگ برتر مشغول به کار باشد.

* * *

- اوضاع نساجی این روزها چطور است؟

نمی‌دانم چه بگویم. این روزها در حال مذاکره با بازیکنان موردنیاز تیم هستیم که باید ببینیم شرایط به چه صورت پیش می‌رود. البته تمرینات به خوبی پیش رفت و یک اردو دیگر هم در برنامه داریم که امیدوارم در این اردو هم به برنامه‌های مد نظرمان برسیم و بتوانیم تیم آماده‌ای روانه مسابقات کنیم.

- شایعه شده بود تمرینات نساجی قرار است به تهران منتقل شود اما باشگاه آن را تکذیب کرد. برنامه‌ای در این مورد داشتید؟

من واقعا دوست دارم نساجی در قائمشهر تمریناتش را دنبال کند چون حضور هواداران هم می‌تواند کمک زیادی به تیم کمک و به بازیکنان انگیزه و روحیه بدهد اما شرایط زمین چندان خوب نیست. در واقع اگر زمین خراب باشد نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

- اما اگر تمرینات به جای دیگری برود هواداران ممکن است ناراحت و شاکی شوند.

حق دارند چون دوست دارند تیم‌شان کنار خودشان باشد. من هم با آنها موافقم اما باشگاه باید شرایط لازم را برای تمرین مهیا کند چون اگر زمین خوب نباشد بازیکن ممکن است از ترس مصدومیت آنطور که باید و شاید تمرین نکند. اگر هم تمرین خوب انجام دهد امکان دارد در زمینی که چندان خوب نیست، آسیب ببیند.

- در استان سرسبز و بزرگی مثل مازندران واقعا زمین تمرین خوب پیدا نمی‌شود؟

من بارها به قائمشهر و ورزشگاه وطنی چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان مربی حضور پیدا کردم. حالا که به اینجا آمدم واقعا ناراحت شدم که چرا شرایط این ورزشگاه باید به این صورت باشد. الان نساجی نماینده کل خطه شمال کشور در لیگ برتر است. نه تنها استان مازندران حامی نساجی است بلکه حتی استان گلستان هم پشت تیم است. با توجه به اینکه سپیدرود هم سقوط کرده، الان نساجی تنها تیم لیگ برتری خطه شمال است. اینکه ما حامیان زیادی در فصل نوزدهم داریم خوب است اما نمی‌دانم چرا امکانات باشگاهی با قدمت 60 ساله، اینچنین است. باشگاهی که هواداران خوب و پرشماری دارد. نساجی به لحاظ سخت‌افزاری واقعا مشکل دارد چون حتی یک دفتر خوب هم ندارد. امیدوارم این مشکلات با حضور مالک جدید حل شود تا نساجی روزهای بهتری را تجربه کند.

- در مصاحبه‌ای از مالکان قبلی باشگاه نساجی تشکر کردید. این مساله باعث ناراحتی مالکان جدید نمی‌شود؟

نه، چرا باید ناراحت شوند. ممکن است مالکان جدید هم یک روز بروند، اگر به تیم کمک کرده باشند که هدف‌شان هم همین است، بدون شک در زمان مالک بعدی هم از آنها قدردانی می‌شود.

- مالک جدید می‌تواند مشکلات سخت‌افزاری را برطرف کند. یعنی چنین هدفی را در برنامه دارد یا نه؟

مطمئنا برای کمک به تیم باید مشکلات سخت‌افزاری هم حل شود که مالک جدید هم چنین هدفی دارد اما مسئولان استانی هم باید احساس مسئولیت کنند. تیمی که این همه هوادار دارد باید امکانات بهتری هم داشته باشد. من قبلا هم گفتم و باز هم می‌گویم ساخت یک کمپ تمرینی برای نساجی کمتر از ساخت مسجد نیست. برای تیمی که 30 هزار تماشاگر در بازی‌هایش دارد و انتظار دارند همیشه برنده باشد. برای برنده شدن ابزار و امکانات لازم است.

- از بحث سخت‌افزاری بگذریم، اوضاع بازیکنان چطور است؟

من سعی کردم اول از همه نگاهم به بازیکنان جوان باشد و آینده‌سازی برای نساجی. به بازیکنان جوان هم گفتم اگر خوب کار کنند شانس زیادی برای حضور در ترکیب تیم دارند اما یک سری بازیکن بودن که دوست داشتم بمانند ولی رفتند. بعضی از آنها در فضای مجازی از تیم خداحافظی کردند و بعضی هم دیگر سراغی از تیم نگرفتند. با این حال من با تک تک آنها صحبت کردم. حتی با یک بازیکن 20 بار حرف زدم و به گفتم تیم مال شماست و بهتر است بمانید اما قبول نکردند و رفتند. تا الان 6 بازیکن از نساجی جدا شده‌اند که با این شرایط دست ما خالی شده و کار سختی برای تکمیل بازیکنان‌مان داریم.

- الان هم ظاهرا بازیکنان خوب زیادی بیرون نمانده‌اند.

دقیقا همین‌طور است. با حال تلاش می‌کنیم بازیکنان با کیفیت بگیریم.

- ظاهرا در جایی هم گفته بودید به دنبال بومی‌گرایی هستید؟

بله، اگر من در این تیم بودم واقعا در یک پروسه 2، 3 ساله کل تیم را بومی می‌کردم چون اینجا استعدادهای زیادی دارد که باید کشف شوند و برای آن‌ها وقت گذاشته شود.

- یعنی امیدوار نیستید که 2، 3 سال در نساجی بمانید؟

قراراد ما با نساجی یک ساله است و برنامه بلندمدتی هم از من نخواستند. به خاطر همین تمام تمرکزم روی همین یک فصل است. البته در کنار آن سعی می‌کنم به بازیکنان بومی کمک کنم تا بتوانند خودی نشان دهند.

9-1

captcha
تازه ها
بیشتر