فوتبال ایران / شناسه خبر: 100078 / تاریخ انتشار : 1398/4/15 16:29
|
مراسم معارفه ممبینی با کلی تعارف و تشکر برگزار شد

از انفعال در بازاریابی تا چالش با بحران داوری

این داور خوزستانی در حالی سکان هدایت کمیته داوران را در دست می گیرد که فصل گذشته مشکلات داوری در لیگ برتر و حتی دسته‌های پائین تر به اوج خود رسید.

مراسم معارفه ممبینی با کلی تعارف و تشکر برگزار شد

اساسا مدیران در فوتبال ایران هیچ گاه خانه نشین نمی شوند بلکه از جایی به جای دیگر منتقل می‌شوند و تنها صندلی شان تغییر می‌‌کند.مثل هدایت الله ممبینی  که احتمالا اتاق مدیریتش تنها یکی دو طبقه در فدراسیون فوتبال جابجا می شود و بعد از انفعالی عجیب و سکوتی طولانی در کمیته  بازاریابی حالا قرار است کمیته داوران را سازماندهی کند و وضع اسفبار فصل گذشته را تغییر دهد.

بعد از انتصاب هدایت ممبینی به عنوان رییس جدید کمیته داوران در نشست هیات رئیسه فدراسیون در بجنورد، نشست معارفه وی  با حضور مهدی تاج، ابراهیم شکوری، داود رفعتی و اعضای دپارتمان داوران ساعت 12 امروز (شنبه 15 تیرماه) در سالن اجتماعات روابط عمومی فدراسیون برگزار شد.

در این مراسم مهدی تاج گفت: «در ابتدا جا دارد از فریدون اصفهانیان که زحمات زیادی در کمیته داوران برای توسعه داوری کشور کشید، تشکر کنم. او در انجام تعهدات بسیار خوب عمل کرد و زحمات زیادی کشید.»
وی  ادامه داد:«داوری ما در حال حاضر در آسیا و جهان برجسته است، اما ممکن است اشتباهی انجام شود که در این صورت باید سعه صدر داشت تا در سایه آرامش مباحث پیش برود. داوری ضلع اصلی فوتبال محسوب می شود و همه کاملا به آن آگاه هستیم.
امیدوارم با برنامه‌های خوبی که کمیته و دپارتمان داوران در بحث های آموزش، ارتقای داوران و دوره های توجیهی دانش افزایی که وجود دارد ، بتوانیم داوران بین‌المللی بیشتری را تربیت کنیم. همچنین باید فضا را به سمتی ببریم که داوران با آرامش بیشتری بتوانند مسابقات را قضاوت کنند.»

در ادامه ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون گفت:«از زحمات اصفهانیان و سهرابی تشکر و قدردانی می کنم.روز پنجشنبه، هدایت ممبینی به عنوان رئیس جدید کمیته داوران انتخاب شد و برای وی آرزوی موفقیت دارم.»

وی ادامه داد:« آنچه مسلم است کمیته داوران و مسابقات دو رکن اصلی برگزاری مسابقات هستند و وظایفی سختی را بر عهده دارند. بدون شک بازیها نسبت به فصل گذشته سخت تر می شود چرا که مدعیان قهرمانی بیشتر شده است. باید هم از نظر تجربی و هم عملی بستر  لازم را برای آموزش بروز داوران ایجاد کنیم.»

شکوری در پایان گفت:«امیدوارم با حضور ممبینی و سعی و تلاشی که می‌کنیم شرایط را هر چه بهتر کنیم  تا حاشیه کمتری در این زمینه وجود داشته باشد. تلاش ما این است که بهترین شرایط را برای داوران فراهم کنیم.»

همچنین خود ممببنی هم در این مراسم صحبت کرد:« از مهدی تاج و اعضای هیات رئیسه فدراسیون از اینکه به من اعتماد کردند و مسئولیت سنگین داوری کشور را به من دادند، تشکر می کنم. من تمام تلاشم را در این زمینه خواهم کرد تا برای جامعه داوری کشور مثمر ثمر باشم.»

وی ادامه داد:« با همکاری دوستان در دپارتمان باید  نقطه قوت داوران را پررنگ کنیم. همچنین با تلاش مضاعف و ایده های جدید تغییراتی را در این زمینه ایجاد خواهیم کرد. امیدوارم فضایی ایجاد شود که کار برای داوران راحت  تر شود. فدراسیون فوتبال مثل همیشه تمام سعی خود را در این زمینه خواهد کرد تا بهترین امکانات در اختیار داوران قرار دهد.»

این عضو هیات رئیسه فدراسیون در پایان گفت:« مدیران عامل، مربیان و بازیکنان باشگاه‌ها باید به تغییرات جدید قوانین داوری آشنا باشند. همچنین به این نکته واقف باشیم که یک انسان مانند خودمان بازیها را قضاوت می کند و ممکن است اشتباهاتی هم نیز داشته باشد. البته باید ضریب خطاها را به حداقل برسانیم و دانش داوری را در سطح کشور ارتقا دهیم.»

این داور خوزستانی در حالی سکان هدایت کمیته داوران را در دست می گیرد که فصل گذشته مشکلات داوری در لیگ برتر و حتی دسته‌های پائین تر به اوج خود رسید و فدراسیون مصمم شد – و ظاهرا هنوز هم هست – تا برای فصل جدید لیگ برتر از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده کند اما بعید است این سیستم از شروع فصل راه اندازی شود و احتمالا مشکلات داوری همچنان سر جای خود باقی خواهد ماند.باید دید ممبینی بعد از ناکامی در کمیته بازاریابی در بدو ورود به کمیته ای که  با آن آشناست چگونه با معضلات داوری کنار خواهد آمد.

3-670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر