فوتبال ایران / شناسه خبر: 100076 / تاریخ انتشار : 1398/4/15 16:01
|
۳ کریمی در آستانه جدایی

زلزله در استقلال: اخراج ۲+۲ بازیکن

استراماچونی نام ۴ بازیکن دیگر را هم در لیست خروجی قرار داده است. او باقری، محسن کریمی، رضا کریمی و سهرابیان را نمی خواهد. علاوه بر آن ها علی کریمی نیز در آستانه پیوستن به تیم پرتغالی است.

آندره‌آ استراماچونی ظهر شنبه با اعلام اخراج قطعی روح الله باقری و رضا کریمی از ترکیب استقلال لیگ نوزدهم خیلی ها را شوکه کرد. گرچه خبرهایی درباره برخی حاشیه های به وجود آمده از سوی رضا کریمی و روح الله باقری در تمرینات اخیر به خصوص بازی با نیروی زمینی به گوش می‌رسید اما اصل ماجرا از مسائل فنی آب می‌خورد و استراماچونی از وضعیت این دو بازیکن ابراز راضی نیست. این تصمیم درحالی اتخاذ شد که استراماچونی خود در یکی از تمرینات استقلال به باقری گفته بود که از نیمکت نشینی هایش در زمان مربیگری وینفرد شفر بسیار متعجب است اما تصمیم او در ظهر داغ شنبه نشان داد که آن تعاریف چندان جدی نبوده و سرمربی ایتالیایی تمایلی به ادامه حضور این مهاجم در استقلال ندارد. مسئله رضا کریمی هم به ضعف شدید بدنی مربوط می‌شود و استراماچونی به این بازیکن توصیه کرده قرضی به تیم دیگری ملحق شود تا بعد از کسب تجربه بتواند در حد استقلال فوتبال بازی کند.

سرمربی استقلال اما دو بازیکن دیگر را هم نمی‌‌خواهد که در کمال تعجب یکی از آن ها آرمین سهرابیان است. مدافعی که فصل پیش گاها در دفاع میانی و گاهی هم در دفاع چپ برای استقلال بازی کرد. کنارگذاشتن سهرابیان از سوی سرمربی استقلال به جدی عجیب و غیرمنتظره بود که مسئولان باشگاه استقلال را برآن داشت تا در آستانه سفر تیم به ترکیه مقدمات بازگشت این بازیکن را فراهم کنند اما روشن نیست که استراماچونی با بازگشت این بازیکن به تمرینات موافقت کند یا خیر. حتی ممکن است بازگشت سهرابیان منوط به جلب نظر کادرفنی در روزهای باقی مانده تا آغاز فصل باشد و شاید هم اساسا استراماچونی دیگر راضی به حضور این بازیکن در تمرین تیمش نشود.

اگر سهرابیان را هم دیگر اخراج شده استقلال بدانیم احتمالا محسن کریمی را هم در تمرینات آتی استقلال نخواهیم دید. استراماچونی از مسئولان باشگاه استقلال خواسته تکلیف این بازیکن را هم روشن کنند. دلیل کنار گذاشتن محسن کریمی البته فنی نیست. استراماچونی اعلام کرده در پست این بازیکن تعدد گزینه هست و به دلیل اینکه کریمی هنوز با مصدومیت مواجه است بهتر است که در تیم دیگری به فوتبال ادامه دهد تا لیست استقلال برای جذب بازیکنان جدید بازشود.

تصمیم گیری درباره سهرابیان ومحسن کریمی به روزهای آتی موکول شده و مسئولان باشگاه استقلال درتلاشند تا از دایره اخراجی ها بکاهند به این دلیل که در برهه کنونی پر کردن جای خالی این 4 نفر بسیار دشوار است به خصوص اینکه پیش از آن ها 9 بازیکن نیز به دلایل گوناگون از استقلال جدا شده بودند. استقلال تا کنون تنها 5 بازیکن را به خدمت گرفته که هنوز 4 بازیکن عقب است و اگر این 4 نفر اخراجی جدید نیز به آن لیست اضافه شود آنگاه مسئولان این باشگاه برای تکمیل تیم باید 8 بازیکن دیگر به خدمت بگیرند. ضمن اینکه وضعیت روزبه چشمی هم نا مشخص است و باشگاه استقلال به این بازیکن 24 ساعت مهلت داده تا هرچه سریعتر تکلیف خود را مشخص کند.

چنانچه حضور چشمی در استقلال لیگ نوزدهم را محتمل بدانیم و این بازیکن را در لیست خروجی ها قرارندهیم در نهایت استقلال احتمالا بین 12یا 13 بازیکن اخراجی خواهد داشت که عدد بسیار بزرگی است. استقلال در سال های گذشته بارها بابت این رفت و آمد های پرهزینه اش لطمه های بسیار دیده بود و ظاهرا انگار قراراست همان سناریویی که در سال های پیش نوشته شده بود، این بار نیز تکرار شود و استقلال را با انبوهی از تغییرات و بازیکنان جدا شده در فصل آتی رویت کنیم.

بحران کریمی‌ها تکمیل شد: علی کریمی هم می‌رود

اما وضعیت استقلال وقتی عجیب تر و نگران کننده تر جلوه می‌کند که درمی‌یابیم علی کریمی، هافبک طراح استقلال در آستانه جدایی قرار گرفته است. این بازیکن نیز با پیشنهادی از سوی یک باشگاه پرتغالی مواجه است و هیچ بعید نیست که ظرف روزهای آتی درباره جدایی او نیز خبرهای موثقی به گوش برسد.نشریه رکورد پرتغال نوشت که علی کریمی هافبک تیم فوتبال استقلال ممکن است در آینده‌ای نزدیک به تیم آوس در لیگ برتر پرتغال ملحق شود. طبق ادعای این نشریه، آوس که پیش از این هم اخباری درباره پیوستن مهرداد محمدی به این تیم منتشر شده بود، با علی کریمی مذاکراتی داشته و طرفین در آستانه رسیدن به توافق هستند.علی کریمی 25 ساله است و سابقه بازی در تیم دیناموزاگرب کرواسی را دارد . او تا سال 2017 عضو این تیم بود و برای مدتی در تیم لوکوموتیوای کرواسی قرضی بازی کرد، دو سال پیش به سپاهان برگشت و تابستان سال گذشته نیز به استقلال پیوست. او 10 بازی ملی در کارنامه دارد.

تصور کنید علی کریمی هم جدا شود. آنگاه استقلال همه کریمی هایش را هم از دست خواهد داد. از رضا کریمی تا محسن کریمی و علی کریمی.

 

captcha
تازه ها
بیشتر