فوتبال ایران / شناسه خبر: 100050 / تاریخ انتشار : 1398/4/14 19:16
|
در میان انبوه پیشنهادهای باشگاه‌های ایرانی

امیری - پرسپولیس، انتقالی با کمترین شانس

باشگاه پرسپولیس توان پرداخت پول رضایت‌نامه امیری را ندارد و قطعاً نمی‌تواند در این مورد با باشگاه تراکتورسازی یا باشگاه قطری خواهان امیری رقابت کند.

امیری – پرسپولیس، انتقالی با کمترین شانس

نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر، شاهد بازگشت ستاره‌ها از خارج از کشور بوده است. یکی از این آن‌ها که در روزهای اخیر خبر بازگشتش به طور جدی مطرح می‌شود، وحید امیری است که بعد از درخشش در نفت تهران و بازی با کیفیت در پرسپولیس، راهی ترابزون اسپور شد و حالا با عنوان شاه ماهی در نقل و انتقالات مطرح شده و باشگاه های بزرگ امیدوار به جذب او هستند.

وحید امیری، وینگر ملی‌پوش سابق پرسپولیس که در فصل گذشته یکی از بازیکنانی بود که در مقطع محرومیت باشگاه راهی فوتبال اروپا و تیم ترابوزان ترکیه شد، اکنون به پایان راه با این باشگاه رسیده است.

طی روزهای اخیر و بعد از اعلام رسمی باشگاه ترکیه‌ای در خصوص پایان همکاری با این بازیکن، اخباری مبنی بر بازگشت او به فوتبال ایران منتشر شد و دو تیم تراکتورسازی و سپاهان نیز خواهان به خدمت گرفتن این وینگر ملی‌پوش شده اند.

بعد از قطعی شدن جدایی امیری از باشگاه ترکیه‌ای، باشگاه‌های ایرانی چون پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و ذوب آهن در صف مشتریان جدی این بازیکن قرار گرفته‌اند. تنها پدیده و استقلال از بین تیم های بزرگ خواهان این بازیکن نیستند یا شاید به خاطر شانس کمتر، به سراغ او نرفته اند. باتوجه به این که امیری یک سال دیگر با ترابزون اسپور قرارداد دارد، فرآیند جذب این بازیکن تنها به جلب رضایت خودش محدود نمی‌شود و طبیعتاً باید با ترابزون اسپور نیز مذاکره انجام گیرد.

باشگاه سپاهان اصفهان با انتشار نامه درخواست رسمی برای جذب این بازیکن، خود را در صف مشتریان جدی این بازیکن مطرح کرد و نشان داد که یک قدم از بقیه برای خرید او جلوتر است؛ هرچند که دیگر تیم ها نیز طبیعتاً صحبت هایی با او داشته اند.

باشگاه سپاهان که فصل گذشته نایب قهرمان لیگ برتر شد، تا اینجای کار نتوانسته رضایت هواداران را با خریدهای جدید جلب کند اما جذب امیری بی تردید، رضایت هواداران را به همراه خواهد داشت و همچنین به پرستاره‌تر شدن طلایی‌پوشان کمک خواهد کرد.

این هافبک چپ پا همچنین از دیگر تیم شهر اصفهان نیز پیشنهاد جدی دارد. سبزها که در ابتدای تابستان محمدرضا حسینی وینگر خود را از دست دادند، حالا امیدوارند که با خرید وحید امیری بتوانند تیمی قدرتمند را روانه مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر کنند.

دو مشتری دیگر امیری پرسپولیس و تراکتور هستند. دو تیم سرخپوشی که با مربیان جدید و نامدار خود در لیگ نوزدهم حضور خواهند داشت.

از آنجا که وحید امیری از باشگاه پرسپولیس راهی ترابزون شد طبیعی است که هواداران این تیم انتظار داشته باشند که او مجدداً به جمع سرخپوشان برگردد، اما این اتفاق حداقل در شرایط فعلی شدنی نیست.

پرسپولیس در پست امیری مهدی ترابی، سیامک نعمتی و امید عالیشاه را در اختیار دارد و طبیعی است که نیازی به بازیکن جدید در این پست نداشته باشد، به ویژه اینکه لیست سرخپوشان هم پر است و گابریل کالدرون حتی برای جذب بازیکن خارجی در پست‌های مورد نیازش با مشکل مواجه است.

مهم‌تر اینکه باشگاه پرسپولیس توان پرداخت پول رضایت‌نامه امیری را ندارد و قطعاً نمی‌تواند در این مورد با باشگاه تراکتورسازی یا باشگاه قطری خواهان امیری رقابت کند. به خاطر همین مسائل مدیریت باشگاه پرسپولیس پیشنهادی برای جذب امیری نداده است.

اما ۶۰۰ کیلومتر آن طرف تر در تبریز خرید امیری یک نیاز مبرم برای تراکتوری ها به شمار می‌رود. باشگاه قرمزپوش آذربایجان اگرچه سوکیتا را در این پست دارد اما برای خرید یک ستاره ملی پوش قطعا پا عقب نخواهد گذاشت.

با همه این تفاسیر ابوذر تیموری، وکیل وحید امیری درباره وضعیت این بازیکن توضیح می‌دهد: «جدایی امیری از تیم ترابوزان قطعی شد و او در حال حاضر مشغول بررسی پیشنهاداتش است. چند تیم از لیگ برتر ایران و همچنین لیگ ستارگان قطر پیشنهادات خود را مطرح کرده‌اند و سعی خواهیم کرد بهترین تصمیم را بگیریم.»

هنوز معلوم نیست وحید امیری در سه راهی تبریز، تهران و اصفهان کدام را انتخاب خواهد کرد. حتی معلوم نیست که به قطعاً در لیگ ایران می‌ماند یا با پیشنهادی خارجی، راهی لیگ‌های دیگر خواهد شد.

 

 

2 - 670

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر