فوتبال ایران / شناسه خبر: 100047 / تاریخ انتشار : 1398/4/14 18:31
|

گابریل کالدرون از روز چهارشنبه تمرین پرسپولیس را زیر نظر گرفت و تنها بعد از سه روز حضور او در تمرینات گفته شده این مربی آرژانتینی لیست مازاد دارد.خبرگزاری فارس امروز(جمعه) اعلام کرد کالدرون چهار بازیکن را نمی خواهد .در این خبر بدون اینکه نامی از این بازیکنان برده شود،آمده بود:« گابریل کالدرون سرمربی چند روزی است تمرینات این تیم را زیر نظر دارد، تصمیم گرفته تا چند بازیکن را از لیست تیمش خارج کند و به همین دلیل طی روزهای اخیر با دیدن فیلم بازی‌های قبلی پرسپولیس و مشورت از برخی‌ها تصمیماتی را در این باره اتخاذ کرده است. کالدرون که اخیرا جلسه‌ای را با ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس برگزار کرده تصمیم گرفته تا 4 بازیکن تیمش را از لیست کنار بگذارد اما فعلا قرار نیست از سوی باشگاه نام این 4 بازیکن رسانه‌ای شود.جدایی این 4 بازیکن که در لیست بزرگسال هستند برای این انجام خواهد شد که باشگاه پرسپولیس بتواند چند بازیکن جدید جذب کند. در صورتی که بازیکنان مدنظر جذب شوند جدایی این 4 بازیکن قطعی خواهد بود. البته این بازیکنان فعلا در تمرینات حاضر خواهند بود تا به زودی در خصوص آینده آنها تصمیم‌گیری شود.»

این چهار نفر چه کسانی هستند؟

اما بعد از انتشار این خبر همه کنجکاو شدند که چهار بازیکن تیم کدام نفرات هستند.در این باره یکی از خبرنگاران پرسپولیس نزدیک به باشگاه در توئیتی درباره این 4 نفر کد داد:« دو نفر از بازیکنان صاحبنام، یک بازیکن زحمتکش و یک بازیکن نیمکت نشین محض در لیست کالدرون نیستند.»

در مورد دو بازیکن صاحبنام و یک بازیکن نیمکت نشین نظر دادن سخت بود اما وقتی نام بازیکن زحمتکش به میان آمد همه ذهن ها به سمت محسن ربیع خواه رفت.بازیکنی که پنجشنبه برای دریافت پولش به باشگاه رفت اما معطل شد و با ناراحتی باشگاه را ترک کرد.بعد از اینکه این بازیکن روز چهارشنبه موفق به دیدار مدیرعامل باشگاهش نشد پنجشنبه برای صحبت درباره مسائل مالی و رقم قراردادش در ساختمان باشگاه حاضر شد تا با ایرج عرب صحبت کند اما پس از حدود ۱۰۰ دقیقه انتظار و ماندن پشت در دفتر مدیرعامل باشگاه، موفق به ورود به اتاق عرب نشد تا دست خالی این باشگاه را ترک کند. البته عرب حدود پنج دقیقه به داخل لابی طبقه چهارم آمد تا با ربیع‌خواه صحبت کند اما مشکل ربیع‌خواه حل نشد تا وضعیت این بازیکن کماکان از نظر مالی بلاتکلیف بماند.

از سوی دیگر به نظر می رسد منظور از بازیکن صرفا نیمکت نشین مهدی شریفی بوده هر چند نام بوژدار رادوشوویچ هم در فضای مجازی آمده  و برخی معتقدند کالدرون او را نمی خواهد.از سوی دیگر در کانال های تلگرامی شایعه شده دو بازیکنی که کالدرون آنها را نمی خواهد و البته همان دو بازیکن نامدار حسین ماهینی و سروش رفیعی هستند که درباره آنها کد داده شده بود.

واکنش آنی باشگاه

در اولین واکنش به انتشار خبر لیست مازاد کالدرون ایرج عرب، مدیرعامل پرسپولیس گفت:«به هیچ عنوان لیستی به ما اعلام نشده است. تیم بعد از انتخاب سرمربی در تلاش است تا طبق تفکر ایشان کار را دنبال کند. هنوز نه لیستی برای خروج و نه بازیکن مدنظر از سوی کالدرون اعلام شده است. ایشان همچنان به دنبال شناخت کافی از بازیکنان است و از رسانه‌ها نیز می‌خواهیم با ایجاد چنین فضایی به دنبال به حاشیه بردن تیم نباشند.»

بلافاصله مطلبی هم در سایت رسمی این باشگاه منتشر شد که در آن آمده بود:« بنابر اعلام گابریل کالدرون سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، هیچ بازیکنی در لیست فروش قرار ندارد و کلیه بازیکنانی که در تیم حضور دارند، با تمرکز بالا و تلاش مضاعف در مسیر آمادگی قرار دارند. لازم به یاد آوری است؛ مدیریت باشگاه تاکنون جلسه‌ای با سرمربی محترم تیم درخصوص لیست موسوم به لیست مازاد نداشته است. ازهمین روی  باشگاه بزرگ پرسپولیس از رسانه‌های محترم تقاضا دارد در مسیر آماده‌سازی تیم و همراهی باشگاه، از نشر اینگونه اخبار پرهیز و جلوگیری نمایند.»

جوان‌ها از تیم بیرون می روند

روز چهارشنبه با حضور سه ملی پوش پرسپولیس در تمرین تعداد بازیکنان حاضر در تمرین به 26 نفر رسید .این در حالی بود که سه بازیکن رده سنی جوانان در این تمرین حضور نداشتند. علیرضا زارعی‌نژاد، مهدی عبدی و علی خدایی این سه بازیکن هستند که بعید است دیگر در تمرینات پرسپولیس حاضر شوند.عجیب اینکه خیلی زود خبر آمد دیگر بازیکنان جوان و رده سنی امید پرسپولیس هم شرایط جالبی در تیم کالدرون ندارند.در این باره گفته شد محمد امین اسدی، حمید طاهرخانی، سعید حسین‌پور ، احسان محمدحسینی و سعید کریمی موقعیت مستحکمی در تیم ندارند و چنانچه کالدرون آنها را تائید نکند باید جدا شوند.البته مشخصا این نفرات در فهرست مازاد نخواهند بود چرا که در فهرست امیدها قرار می گیرند  و اگر کالدرون آنها را نخواسته باشد  فقط در جهت خلوت کرد ن تمرینات تیم صورت گرفته است.

3

 

captcha
تازه ها
بیشتر