فوتبال ایران / شناسه خبر: 84676 / تاریخ انتشار : 1397/6/21 16:02
|
دومین گل سه امتیازی بال سایپا در تاشکند

ترابی، گربه سیاه ازبکستان

مهدی ترابی در سال‌های اخیر سه گل مهم برای تیم ملی به ثمر رسانده که دو تا از انها مقابل ازبکستان در تاشکند بوده. دو گلی که زمینه‌ساز بردهای یک بر صفر ایران مقابل ازبکستان بوده‌اند.

ایران ورزشی آنلاین /مهدی ترابی حدود 4 سال است که در تیم ملی بازی می‌کند و البته هیچ‌وقت به طور مداوم در ترکیب ثابت کی‌روش حضور نداشته. ترابی در این مدت، 18 بار برای تیم ملی بازی کرده و 5 گل به ثمر رسانده. گل‌هایی که سه تا از آن‌ها حساس و سرنوشت‌ساز بوده‌اند. ترابی نخستین گل ملی خود را در ورزشگاه ملی تاشکند و در حضور 9 هزار تماشاگر ازبک به ثمر رساند. گلی که در دقیقه 4+90 و با نفوذ ترابی از سمت چپ و ضربه زمینی او وارد دروازه میزبان شد تا ایران بازی را با پیروزی یک بر صفر به پایان برساند.

دومین گل مهم ترابی، مقابل ژاپن به ثمر رسید. دیداری تدارکاتی که در تهران برگزار شد و با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. ترابی این گل را در برگشت ضربه ایستگاهی وارد دروازه ژاپن کرد تا ابتدا ایران از حریف پیش بیفتد و سپس گل تساوی را با اشتباه علیرضا حقیقی دریافت کند. سومین گل سرنوشت‌سازی که ترابی به ثمر رساند، باز هم وارد دروازه ازبکستان شد. دوباره در تاشکند و مقابل ازبکستان. این گل را ترابی روی پاس سعید عزت‌اللهی به ثمر رساند. این بار هم تیم ملی با ضربه ترابی توانست به پیروزی یک بر صفر برسد.

بال تکنیکی سایپا، دو گل دیگر هم برای تیم ملی زده. گل‌هایی که البته چندان در نتیجه بازی تأثیر نداشتند. یکی مقابل قرقیزستان در روز برد 6 بر صفر تیم ملی و دیگری در برد ایران مقابل گوام با همین نتیجه. ترابی در این چند سال اخیر، هر وقت به زمین آمده موثر بازی کرده و نشان داده که می‌تواند بازیکن مهمی برای تیم ملی باشد. هر چند ایران در پست او، بازیکنان مطرحی چون مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش را در اختیار دارد و بعید است فرصت حضور در ترکیب ثابت کی‌روش به این بازیکن برسد. 

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر