ورزش ایران / شناسه خبر: 81384 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 13:55
|

کره‌جنوبی با ستاره‌هایش در جاکارتا / کیم و ریو رودرو با برادران گرایی

یکی از اتفاقات خوب در جاکارتا برای کشتی فرنگی می تواند درخشش دو برادر جوان در تیم ایران باشد. محمد‌رضا و محمد‌علی گرایی می‌توانند برای کشتی فرنگی مثل برادران خادم در دهه 90 برای کشتی آزاد باشند.

ایران ورزشی آنلاین / با نزدیک شدن به زمان شروع بازی‌های آسیایی وضعیت تیم‌های شرکت کننده در مسابقات کشتی این رقابت‌ها با معرفی ترکیب مشخص می شود تا بتوان ارزیابی درستی از وضعیت تیم داشت.   

در روزهای گذشته ترکیب تیم‌های کشتی برخی کشورها از جمله ایران، قزاقستان، ازبکستان و چند کشور دیگر برای حضور در بازی‌های آسیایی اعلام شد و حالا نیز با اعلام ترکیب تیم های کشتی آزاد و فرنگی کشورهای کره‌جنوبی و چین برای حضور در بازی‌های آسیایی، وضعیت یک سری دیگر از رقبای ایران مشخص می‌شود و حالا می توان با اطمینان بیشتری از شرایط تیم ایران و البته رقبا حرف زد.

اتفاق خوب در معرفی ترکیب تیم‌ها این است که عیار هر کشور قبل از شروع مسابقات به طور کامل مشخص می‌شود و می توان قبل از رقابت‌ها ارزیابی کاملی را از ترکیب تیم‌ها به دست آورد.

بر اساس اعلام ترکیب تیم‌ ملی کشتی فرنگی کره جنوبی، در وزن60 کیلوگرم کیم سئونگ هاک با برنز جهان، در وزن67 کیلوگرم  ریو هان سو با مدال طلا و نقره جهان ، در وزن77  کیلوگرم کیم هیون وو با مدال طلا و برنز المپیک، طلا و طلا و برنز جهان، در وزن87  کیلوگرم پارک هائه گیون، در وزن97 کیلوگرم چو هیو چول و در وزن130  کیلوگرم کیم مین سئوک با برنز آسیا راهی جاکارتا می شوند.

این تیم چند عنوان دار جهان و المپیک را در ترکیب خود دارد که بررسی شرایط دو قهرمان نامی این کشور می تواند جالب توجه باشد. ریو هان سو در وزن 67 کیلو گرم و کیم هیون وو در وزن 77 کیلو گرم دو کشتی گیر نامدار این کشور هستند که در صورت برخورد با کشتی گیران ایران در بازی‌های آسیایی باید با برادران گرایی از تیم ایران رقابت کنند. محمد رضا گرایی در وزن 67 کیلو گرم و محمد علی گرایی در وزن 77 کیلو گرم دو کشتی گیر جوانی هستند که تیم ایران به موفقیت آنها دل بسته است.

کیم هیون وو که مدال طلای جهان در سال 2013 را به دست آورد و باید در این دوره به احتمال زیاد برای مدال طلا با محمد علی گرایی در جاکارتا رقابت کند، بعد از جهانی سال 2013 شرایط خوبی را در مسابقات جهانی نداشته و فقط در سال 2016 در بازی‌های المپیک به مدال برنز رسید. کیم در سال 2015 در مسابقات جهانی دهم شد و در سال 2017 هم عنوان هفتمی را به دست آورد. این کشتی گیر مطرح کره‌جنوبی در مسابقات بین المللی گرجستان با برتری مقابل محمد علی گرایی به مدال طلا رسید اما بعید است این کشتی‌گیر که الان در سی سالگی به سر می‌برد بتواند مقابل گرایی جوان که در مسابقات جهانی فرانسه به مدال برنز رسید، حرفی برای گفتن داشته باشد.

ریو هان سو دیگر چهره عنوان دار کره‌جنوبی است که اتفاقا او هم در سی سالگی به سر می برد. ریو هم مانند کیم شانس اول طلا برای کره جنوبی است که با محمد رضا گرایی دیگر کشتی گیر جوان ایرانی روبرو شود. ریو در سال‌های اخیر در مسابقات جهانی بر خلاف کیم شرایط بهتری را داشته و توانسته با یک طلا در سال 2017 و یک نقره در جهانی 2015 قدرتش را به رخ رقبا بکشد.

او در مسابقات جهانی 2015 به فینال رسید اما در فینال مقابل فرانک استابلر آلمانی شکست خورد اما در جهانی سال 2017 در فرانسه او یکبار دیگر به فینال رسید که در این مرحله توانست برناتک لهستانی را شکست بدهد و قهرمان جهان شود. بنابراین او شرایط بهتری نسبت به کیم دارد و البته پی او یکبار به تن برادران گرایی حسابی خورده و به همین دلیل محمد رضا باید هوشمندانه مقابل این کشتی گیر قرار بگیرد.

در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا در سال 2015 که در دوحه برگزار می شد، محمد علی گرایی در فینال مقابل همین کشتی گیر شکست خورد و مدال طلا را از دست داد. بنابراین باید خیلی مراقب این کشتی گیر کره‌ای بود.

 

5/670

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر