یادداشت / شناسه خبر: 77212 / تاریخ انتشار : 1397/2/24 11:39
|

چهره نا‌امید کرانچار و زنجیره اشتباه‌ها در تیم امید

بی برنامگی درانتخاب مربیان تیم امید موج می زند و هیچ استراتژی مشخصی برای انتخاب همکاران زلاتکو کرانچاردرفدراسیون فوتبال وجود ندارد.

ایران ورزشی آنلاین / حمیدرضا عرب / تیم امید هنوز مرحله نخست تمرین‌های آماده‌سازی‌اش جهت شرکت در رقابت‌های انتخابی المپیک را پشت سر نگذاشته، زنجیره‌ای از اشتباه‌های مکرر آینده‌اش را سخت تهدید می‌کند. حقیقت این است که فدراسیون فوتبال برای انتخاب زلاتکو کرانچار چندان تمایلی نداشت اما به دلیل آنکه جواد نکونام دقیقه 90 پیشنهاد کار در تیم امید را نپذیرفت به ناچار سراغ مربی کروات سابق پرسپولیس و سپاهان رفت.

کرانچار شاید با به دست آوردن قهرمانی لیگ به همراه سپاهان قدری در فوتبال ایران از لحاظ کارنامه احساس کمبود نکند اما به طور کلی او مربی چندان خوش سابقه‌ای در فوتبال ایران نیست و حتی از فاکتور محبوبیت هم بی‌بهره است. فدراسیون فوتبال تلاش می‌کرد با انتخاب نکونام قدری نگاه‌ها را به سمت تیم امید متمرکز کند که هرگز در این راه موفق نبود و نتوانست تضمین‌های مالی لازم را به این مربی جوان و تازه‌کار بدهد.
بعد از رایزنی‌های نافرجام با نکو فدراسیون فوتبال کوشید از  نام فرهاد مجیدی استفاده کند و به بازیکن سابق استقلال پیشنهاد همکاری با کرانچار  را داد اما فرهاد هم در نهایت این پیشنهاد را نپذیرفت تا پروژه فدراسیون فوتبال برای کشاندن ذهن افکار عمومی به سمت تیم امید و افزایش محبوبیت این تیم به بن بست بخورد. البته همین که فدراسیون فوتبال سراغ فرهاد مجیدی رفته بود تا او در کادرفنی تیم امید فعالیت کند خود نشان می‌داد که هیچ برنامه‌ای برای تیم امید پس از ناکامی در  مذاکرات با نکونام وجود ندارد و انتخاب‌ها صرفا احساسی است.
در واقع فرهاد  مجیدی به لحاظ فنی هرگز عنصر مناسبی برای همکاری با تیم امید محسوب نمی‌شد و  تصور می‌شد بعد از منتفی شدن حضور این چهره در تیم امید فدراسیون فوتبال سراغ گزینه‌های کارکرده و امتحان پس داده و بادانش دیگری برود تا شاید وزن کادرفنی تیم امید قدری سنگین‌تر شود اما نام‌هایی که پشت سر هم قطار می‌شوند هیچ برتری فنی نسبت به فرهاد مجیدی ندارند و عموما گزینه‌های فاقد پیشنهاد فوتبال ایران محسوب می‌شوند به طوری که در لیگ یک هم اعتمادی به آنها نمی‌شود.
در این میان اختلاف‌نظرها میان برخی اعضای هیات رییسه و کمیته فنی با حمید استیلی نیز خود گواهی بر ناهماهنگی‌ها در مواجهه با تیم امید است و بعید به نظر می‌رسد که در این فضا زلاتکو کرانچار  نیز بتواند باری از روی دوش تیم امید ایران بردارد و به قول خودش عصبانیت 40 ساله که ناشی از ناکامی‌های پی‌درپی در صعود به المپیک است را از ذهن اهالی فوتبال دور کند.
تیم امید در سال‌های اخیر  همواره با تصمیم‌های نادرست و انتخاب‌های نامناسب ناکامی‌های بزرگی را تجربه کرده و لااقل انتظار می‌رفت در شرایطی که کارلوس کی‌روش نیز بر تصمیم‌گیری‌ها در تیم امید اشراف دارد، انتخاب‌های آینده‌نگرانه‌تری در تیم امید انجام شود و هرکسی ساز خودش را نزند اما در عمل می‌بینیم که این نابسامانی‌ها از گذشته به امروز ارث رسیده و انگار قرار نیست هیچ‌گاه آب خوش از  گلوی تیم امید پایین برود.
چهره مغموم کرانچار در نخستین تمرین تیم امید کاملا گویای کاستی‌ها در زیرمجموعه کاری‌اش بود. او با موجی از ناامیدی گام به نخستین تمرین تیم امید گذاشت. حال این مرد نا‌امید چگونه می‌تواند امید‌های‌مان را به واقعیت تبدیل کند؟

captcha
تازه ها
بیشتر